SAKR. BIERZMOWANIA (aktualizacja!)

Przygotowanie do tego sakramentu odbywa się w naszej parafii w dwóch grupach: w drugą (klasy VII) i trzecią (klasy VIII) niedzielę miesiąca.

UWAGA! Kandydaci z klas VIII maja swoje spotkanie 19.05 o godz. 13:00 razem z Rodzicami!

Na nim ustalone będa terminy prób, które odbywać będą się 2 razy w tygodniu - pierwsza w trzecim tygodniu przed uroczystością.

Na początku czerwca (w ramach próby) odbędzie się dla kandydatów specjalny dzień skupienia, który ich bezpośrednio przygotuje do przyjęcia sakr. bierzmowania. Poprowadzi go neoprezbiter ks. Krzysztof z sanktuarium św. Józefa we Włocławku.

Za przygotowanie odpowiadają:

klasy VII - ks. wikariusz Krzysztof Włodarczyk

klasy VIII - ks. wikariusz Damian Kurzawski

Osoby, które nie przystąpiły do przygotowania, a tym samym nie chcą przyjąć sakramentu bierzmowania w klasie VIII szkoły podstawowe, pragniemy poinformować, że mogą się przygotować i prosić o ten sakrament po ukończeniu 18 r. życia. Wówczas Ksiądz Biskup wyznaczy parafię, w której będą mogli się do niego przygotować i go przyjąć. W tym roku to przygotowanie odbywa się w parafii św. Maksymiliana w Koninie.

W naszej parafii uczniom klasy VIII sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Biskup Stanisław Gębicki - w sobotę - 15 czerwca 2024 roku o godz. 11.00.